0

20

0

На Олімпіаді встановили третій світовий рекорд

На Олімпійських іграх у Пекіні встановлено третій світовий рекорд. Його автором став шведський ковзаняр Нільс ван дер Пул, а сам рекорд встановлено на дистанції 10000 метрів.

Ван дер Пул змагався на другому для себе старті на Олімпіаді-2022. Уперше він вийшов на лід у Пекіні для виступів на дистанції 5000 метрів, яку закінчив із золотою медаллю - першою для Швеції за 34 роки на Зимових Олімпіадах у цьому виді спорту, пише «Суспільне».

Стати 2-разовим олімпійським чемпіоном Пекіна ван дер Пул міг на дистанції 10000 метрів. І, зрештою, йому вдалося здобути ще одне "золото", причому цього разу він встановив ще й новий світовий рекорд.

У фіналі 10000-метрівки з ковзанярського спорту змагалися 12 учасників. Крім ван дер Пула, за медалі боролися нідерландські ковзаняри Патрік Руст та Йорріт Бергсма.

Перед фіналом у 10000 метрів ван дер Пул звертав увагу на те, що представники збірної Нідерландів хочуть змінити умови виступу на Олімпіаді-2022, зокрема знизити температуру повітря на арені, збільшивши товщину льоду. Проте у порівнянні з попереднім виступом на 5000-метрівці, вона знизилася не суттєво - лише на 0.3 градуси.

Ван дер Пул показав третій результат на стартових 400 метрах, але згодом нарощував швидкість. Уже на 4800 метрах він випереджав найближчого переслідувача - італійця Давіде Джотто на чотири секунди, у той час, як перевага над іншими складала близько 10 секунд.

Другу частину дистанції ван дер Пул проїхав не менш швидко. Йому майже вдалося фінішувати в межах 12:30 хвилин - не вистачило лише десятих секунди. Але і цей час став новим світовим рекордом.

Нагадаємо, нідерландська ковзанярка стала п’ятикратною чемпіонкою Олімпійських ігор.